arrow_upward

Nasza Kancelaria w Poznaniu prowadzi sprawy dotyczące rozdzielności majątkowej. Jesteśmy zespołem doświadczonych prawników, którzy dzięki swojej wiedzy oraz kompetencjom udzielą Ci profesjonalnej pomocy prawnej. Reprezentujemy i wspieramy naszych Klientów w sprawach o podział majątku, służymy pomocą podczas negocjacji z drugą stroną oraz bankami, także w sytuacji, gdy małżonkowie mają wspólny kredyt hipoteczny. Jeżeli potrzebny Ci adwokat z Poznania, specjalizujący się w sprawach o podział majątku, zapraszamy do kontaktu. 

Profesjonalne wsparcie w sprawach o podział majątku w Poznaniu

Sprawy o podział majątku nie muszą toczyć się w Sądzie. Istnieje możliwość wynegocjowania przez strony porozumienia i zawarcia ugody pozasądowej. Jeśli przedmiotem podziały jest nieruchomość, to ugoda musi zostać podpisana w formie aktu notarialnego. Jest to zdecydowanie mniej czasochłonny oraz kosztowny sposób podziału majątku między małżonkami. Taka opcja jest możliwa wyłącznie wtedy, gdy małżonkowie chcą dojść do porozumienia. Jako profesjonalna Kancelaria w Poznaniu, służymy wsparciem w tego rodzaju sytuacjach. Dzięki naszym umiejętnościom i wiedzy, z reguły udaje nam się wypracować porozumienie z drugą stroną. Reprezentując naszych Klientów, występujemy z odpowiednio sformułowanymi wnioskami, które są konieczne podczas podziału majątku wspólnego. 

Kiedy prowadzi się sprawy o podział majątku?

Podział majątku jest możliwy po rozwodzie, ponieważ wówczas dochodzi do rozdzielności majątkowej. Podział realizuje się za pomocą umowy bądź na drodze postępowania sądowego. Do procesu w Sądzie dochodzi najczęściej, gdy małżonkowie potrafią porozumieć się ze sobą. Sprawy o podział majątku toczące się w Sądzie są zwykle kosztowne oraz czasochłonne, ponieważ Sąd zazwyczaj powołuje biegłego lub biegłych w celu oszacowania wartości majątku. Jako doświadczony adwokat z Poznania, specjalizujący się w sprawach o podział majątku, udzielę profesjonalnego wsparcia prawnego z tego zakresu. 

Indywidualne podejście do Klienta w Kancelarii w Poznaniu

Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do Klienta, ponieważ mamy świadomość tego, że każda sprawa jest inna. W naszej pracy posługujemy się przystępnym językiem, co ułatwia zrozumienie prawnych zawiłości. Nasze zaangażowanie pozwala nam na zrozumienie potrzeb i oczekiwań Klientów, dzięki czemu możemy dostosować najkorzystniejsze rozwiązanie, które sprawdzi się w danej sytuacji. Oferujemy szeroki zakres usług z obszaru prawa cywilnego, rodzinnego, administracyjnego oraz prawa pracy. Duże doświadczenie umożliwia nam udzielenie profesjonalnego wsparcia. Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub odwiedzenia naszej Kancelarii. 

Specjalizacje