arrow_upward

Nasza Kancelaria w Piasecznie (działająca m.in. w Warszawie i okolicach) prowadzi sprawy dotyczące rozdzielności majątkowej. Jesteśmy zespołem doświadczonych prawników, którzy dzięki swojej wiedzy oraz kompetencjom udzielą Ci profesjonalnej pomocy prawnej. Reprezentujemy i wspieramy naszych Klientów w sprawach o podział majątku, służymy pomocą podczas negocjacji z drugą stroną oraz bankami, także w sytuacji, gdy małżonkowie mają wspólny kredyt hipoteczny. Jeżeli potrzebny Ci adwokat z Warszawy, adwokat z Piaseczna lub okolic, specjalizujący się w sprawach o podział majątku, zapraszamy do kontaktu. 

Profesjonalne wsparcie w sprawach o podział majątku w Warszawie, Piasecznie i okolicach

Sprawy o podział majątku nie muszą toczyć się w Sądzie. Istnieje możliwość wynegocjowania przez strony porozumienia i zawarcia ugody pozasądowej. Jeśli przedmiotem podziały jest nieruchomość to ugoda musi zostać podpisana w formie aktu notarialnego. Jest to zdecydowanie mniej czasochłonny oraz kosztowny sposób podziału majątku między małżonkami. Taka opcja jest możliwa wyłącznie wtedy, gdy małżonkowie chcą dojść do porozumienia. Jako Kancelaria w Piasecznie, działająca w Warszawie i okolicach, służymy wsparciem w tego rodzaju sytuacjach. Dzięki naszym umiejętnościom i wiedzy z reguły udaje nam się wypracować porozumienie z drugą stroną. Reprezentując naszych Klientów występujemy z odpowiednio sformułowanymi wnioskami, które są konieczne podczas podziału majątku wspólnego. 

Kiedy prowadzi się sprawy o podział majątku?

Podział majątku jest możliwy po ustanowieniu rozdzielności majątkowej (przez Sąd lub w wyniku zawarcia intercyzy w formie aktu notarialnego) albo po prawomocnym rozwodzie lub separacji. Podział realizuje się za pomocą umowy bądź na drodze postępowania sądowego. Do procesu w Sądzie dochodzi najczęściej, gdy małżonkowie nie potrafią porozumieć się ze sobą, proces bywa kosztowny i czasochłonny. Jako doświadczony adwokat z Piaseczna, Warszawy i okolic, specjalizujący się w sprawach o podział majątku, udzielę wsparcia prawnego z tego zakresu. Doradzę i racjonalnie ocenię, jaki sposób postępowania będzie dla Klienta najlepszy.

Indywidualne podejście do Klienta

Bardzo ważne jest dla nas indywidualne podejście do Klienta, ponieważ mamy świadomość tego, że każda sprawa jest inna. W naszej pracy posługujemy się przystępnym językiem, co ułatwia zrozumienie prawnych zawiłości. Nasze zaangażowanie pozwala nam na zrozumienie potrzeb i oczekiwań Klientów, dzięki czemu możemy dostosować najkorzystniejsze rozwiązanie, które sprawdzi się w danej sytuacji. Oferujemy szeroki zakres usług z obszaru prawa cywilnego, rodzinnego, administracyjnego oraz prawa pracy. Duże doświadczenie umożliwia nam udzielenie wszechstronnego, praktycznego wsparcia. Jeśli jesteś zainteresowany naszymi usługami, zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub odwiedzenia naszej Kancelarii. 

Specjalizacje