arrow_upward

Nasza Kancelaria oferuje dla mieszkańców Warszawy i Piaseczna pomoc prawną podmiotom rozpoczynającym działalność w ramach sieci franczyzowej, jak i bieżące doradztwo dla podmiotów funkcjonujących w ramach franczyzy. Dla podmiotów spoza Warszawy i okolic oferujemy dogodną i szybką pomoc zdalną.

Umowa franczyzowa jest rodzajem umowy nienazwanej. Reguluje ona współpracę między dawcą franczyzy, a jej biorcą. Umowa ta nie jest określona przez konkretne akty prawne prawa prywatnego – strony kreują jej treść na zasadzie swobody umów. Swoboda stron w zakresie ułożenia stosunku umowy franczyzy nie jest jednak nieograniczona. Często wiążą się z tym dodatkowe komplikacje oraz kłopoty w zrozumieniu powszechnie obowiązujących przepisów, jak również samej treści wynegocjowanej umowy. Aktualnie umowa franczyzowa jest często i chętnie wybieraną formą współpracy w biznesie. Jako doświadczona adwokat oferuję rzetelne wsparcie prawne podmiotom z Warszawy i Piaseczna, które funkcjonują w ramach franczyzy. Podmiotom spoza Warszawy i okolic Warszawy oferuję dogodną i szybką pomoc zdalną.

Negocjowanie i opracowywanie warunków umów franczyzowych – zarówno w imieniu franczyzodawców, jak i franczyzobiorców

Dla mieszkańców Warszawy oraz Piaseczna oferujemy kompleksowe doradztwo prawne w obszarze analizy umowy franczyzowej zarówno w imieniu franczyzodawców oraz franczyzobiorców. Pomagamy także naszym Klientom negocjować warunki umowy franczyzowej z drugą stroną, należycie zabezpieczając interesy naszego Klienta oraz wskazując na potencjalne zagrożenia.

Renegocjowanie umów franczyzowych

Jeżeli chcemy zmienić warunki umowy warto dokładnie ją przeanalizować i poprosić o wsparcie doświadczonego prawnika, który pomoże nam określić możliwe sposoby renegocjacji warunków umowy. Jeśli potrzebny Ci sprawdzony adwokat z Warszawy, który specjalizuje się w tym obszarze, zachęcamy do kontaktu z naszą Kancelarią. Działamy także poza Warszawą i Piasecznem oferując aktywne i szybkie wsparcie w sposób zdalny. W tym celu prosimy o kontakt w celu ustalenia dogodnej dla Państwa formy pomocy prawnej.

Wsparcie w kształtowaniu i zarządzaniu współpracą franczyzową

Wspieramy franczyzodawców lub franczyzobiorców z Warszawy oraz Piaseczna w zarządzaniu współpracą franczyzową, uwzględniając rozwój sieci franczyzowej oraz udaną współpracę pomiędzy stronami. Zajmujemy się także doradztwem w zakresie ochrony marki, standardów jakości, egzekwowania postanowień umów franczyzowych, dochodzeniem należności oraz doradztwem w zakresie zakończenia umowy.

Reprezentacja w sporach sądowych dotyczących sieci franczyzowych

Reprezentujemy naszych Klientów z Warszawy i Piaseczna na etapie przedsądowym oraz przed sądami w sytuacji sporów sądowych dotyczących sieci franczyzowych. Staramy się dobrać rozwiązanie, które w danej sytuacji będzie dla Klienta najkorzystniejsze. 

Zabezpieczenie interesów stron umowy franczyzowej

Pomagamy zarówno franczyzobiorcom, jak i franczyzodawcom z Warszawy i Piaseczna, zabezpieczać swoje interesy w ramach umowy franczyzowej. Ponadto wskazujemy na brakujące obszary współpracy, które należy uregulować w umowie franczyzowej. 

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej Kancelarii?

Naszym Klientom dostarczamy indywidualnie dopasowane rozwiązania, które będą odpowiadały ich potrzebom w obszarze tworzenia oraz funkcjonowania systemów franczyzowych. Wyróżnia nas zaangażowanie, terminowość oraz dyspozycyjność. Posiadamy wysokie kwalifikacje oraz duże doświadczenie. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie.

Jeśli chcesz umówić się na spotkanie w naszej Kancelarii lub w trybie zdalnym, uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, mailowy lub przez formularz kontaktowy. Wszystkie dane znaleźć można na naszej stronie internetowej w zakładce kontakt.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

ODWIEDŹ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ FRANCZYZA.LEGAL DEDYKOWANĄ OBSŁUDZE PRAWNEJ FRANCZYZOBIORCÓW I FRANCZYZODAWCÓW

Specjalizacje