arrow_upward

Otwierasz tzw. franczyzę? Szukasz fachowej pomocy prawnej we wszelkich kwestiach związanych z takim rodzajem działalności? Jedną z usług świadczonych przez naszą kancelarię prawną jest właśnie kompleksowe doradztwo franczyzowe. Współpracujemy zarówno z klientami, którzy potrzebują pomocy przy rozpoczynaniu działalności w ramach sieci franczyzowej, jak i z podmiotami, które szukają bieżącego doradztwa podczas funkcjonowania w ramach franczyzy. Dla podmiotów spoza Warszawy, Piaseczna i okolic oferujemy dogodną i szybką pomoc zdalną. Jesteśmy również do Państwa dyspozycji w biurze kancelarii w Suchym Lesie k. Poznania. W celu umówienia spotkania prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. 

Czym jest franczyza i na czym polegają nasze doradztwo i pomoc prawna w jej zakresie?

Umowa franczyzowa jest rodzajem umowy nienazwanej. Reguluje ona współpracę między dawcą franczyzy, a jej biorcą. Umowa ta nie jest określona przez konkretne akty prawne prawa prywatnego – strony kreują jej treść na zasadzie swobody umów. Swoboda stron w zakresie ułożenia stosunku umowy franczyzy nie jest jednak nieograniczona. Często wiążą się z tym dodatkowe komplikacje oraz kłopoty w zrozumieniu powszechnie obowiązujących przepisów, jak również samej treści wynegocjowanej umowy. Aktualnie umowa franczyzowa jest często i chętnie wybieraną formą współpracy w biznesie. Jako doświadczona adwokat oferuję rzetelne wsparcie prawne podmiotom z całej Polski, które funkcjonują w ramach franczyzy, współpracując z klientami zarówno w zakresie pomocy w wywiązaniu się z obowiązków franczyzobiorcy, jak i obowiązków franczyzodawcy. Czym dokładnie zajmuje się nasza kancelaria w zakresie franczyzy? Szczegóły poniżej.

Negocjowanie i opracowywanie warunków umów franczyzowych

Oferujemy kompleksowe doradztwo prawne w obszarze analizy umowy franczyzowej. Pomagamy także naszym klientom negocjować warunki umowy franczyzowej z drugą stroną, należycie zabezpieczając ich interesy oraz wskazując na potencjalne zagrożenia. Zawsze ukierunkowujemy nasze działania z zakresu doradztwa przy sporządzaniu umowy na wypracowania jak najlepszych rozwiązań dla naszych klientów. Mowa tu zarówno o współpracujących z nami franczyzobiorcach, jak i franczyzodawcach.

Renegocjowanie umów franczyzowych

Jeżeli chcemy zmienić warunki umowy, warto dokładnie ją przeanalizować i poprosić o wsparcie doświadczonego prawnika, który pomoże nam określić możliwe sposoby renegocjacji warunków umowy. Jeśli potrzebny Ci sprawdzony prawnik biznesowy, który specjalizuje się w tym obszarze, zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią. Działamy także poza Warszawą i Piasecznem, oferując aktywne i szybkie wsparcie w sposób zdalny. W tym celu prosimy o kontakt w celu ustalenia dogodnej dla Państwa formy pomocy prawnej. Nasza kancelaria adwokacka jest do dyspozycji każdego klienta zainteresowanego usługami doświadczonego i zaufanego prawnika, niezależnie od miejsca jego zamieszkania czy prowadzenia działalności.

Wsparcie w kształtowaniu i zarządzaniu współpracą franczyzową

Wspieramy franczyzodawców lub franczyzobiorców z całej Polski w zarządzaniu współpracą franczyzową i pomagamy im wywiązywać się z obowiązków wynikających z takiego rodzaju działalności, uwzględniając zarówno rozwój sieci franczyzowej, jak i udaną współpracę pomiędzy stronami. Zajmujemy się także doradztwem franczyzowym w zakresie ochrony marki, standardów jakości, egzekwowania postanowień umów franczyzowych, dochodzeniem należności oraz doradztwem w zakresie zakończenia umowy. Nasze usługi są zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb i specyfiki działalności naszych klientów.

Reprezentacja w sporach dotyczących sieci franczyzowych

Reprezentujemy naszych klientów na etapie przedsądowym oraz przed sądami w sytuacji sporów sądowych dotyczących sieci franczyzowych. Oferujemy wszechstronną pomoc prawną, począwszy od analizy prawnej sytuacji, przez negocjacje pozasądowe, aż po reprezentację przed sądem. Rozumiemy złożoność i specyfikę sporów w sieciach franczyzowych, co pozwala nam opracować skuteczne strategie prawne, mające na celu ochronę praw i interesów naszych klientów. U nas możesz liczyć na pełne wsparcie, skrupulatność oraz zaangażowanie na każdym kroku procesu sądowego. Staramy się dobrać rozwiązanie, które w danej sytuacji będzie dla klienta najkorzystniejsze.

Dlaczego warto skorzystać z doradztwa i pomocy franczyzowej w naszej kancelarii?

Naszym klientom dostarczamy indywidualnie dopasowane rozwiązania, które będą odpowiadały ich potrzebom w obszarze tworzenia oraz funkcjonowania systemów franczyzowych. Wyróżnia nas zaangażowanie, terminowość oraz dyspozycyjność. Posiadamy wysokie kwalifikacje oraz duże doświadczenie. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

Jeśli chcesz umówić się na spotkanie w naszej kancelarii lub w trybie zdalnym, uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, mailowy lub przez formularz kontaktowy. Wszystkie dane znaleźć można na naszej stronie internetowej w zakładce kontakt. Polecamy się również osobom szukającym doświadczonego prawnika od nieruchomości czy specjalisty od prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. Pełen zakres świadczonych przez nas usług jest dostępny w zakładce „specjalizacje”. Klientów z Wielkopolski zachęcamy również do współpracy w ramach naszej kancelarii prawnej w Poznaniu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

ODWIEDŹ NASZĄ STRONĘ INTERNETOWĄ FRANCZYZA.LEGAL DEDYKOWANĄ OBSŁUDZE PRAWNEJ FRANCZYZOBIORCÓW I FRANCZYZODAWCÓW

Specjalizacje